Internet
var. symbol: číslo smlouvy
č.ú.: 2279168001/5500
VoIP telefonování
var. symbol: telefonní číslo
č.ú.: 2279168001/5500ADA-NET TV

Službu IPTV neposkytuje naše společnost, poskytovatelem je společnost sledovanitv.cz s.r.o., se sídlem U vodárny 3032/2a, 616 00 Brno, IČ: 1607910.Zde se snažíme podat odpovědi, na nejčastěji kladené otazky:

Jak nastavím počítač, aby správně fungoval v síti ADA-NET?
IP adresa a adresy DNS serveru se nastavují automaticky pomocí DHCP, není třeba nic nastavovat, standardní instalace Windows používa toto nastavení.

Jaký SMTP server mám nastavit v emailovém klientovi?
Ve Vašem emailovém klientovi (Outlook, Thundebird, ... ) je nutné nastavit jako odchozí SMTP server smtp.ada-net.cz. Na mailové bráně smtp.ada-net.cz je instalován antivir, pravidelně aktualizovaný, který kontroluje zprávy procházející skrz. Nejde-li Vám odeslat pošta, je to právě proto, že nepoužíváte smtp.ada-net.cz. Na našem firewallu je zablokován veškerý odchozí SMTP provoz, který nejde přes smtp.ada-net.cz. Naší snahou je snížit riziko šíření virů z naší sítě. Chceme tím ulevit již tak zaneřáděnému Internetu a znemožnit vystavení našich IP adres na různých blacklistech.

Vyměnil jsem router nebo změnil síťovou kartu a nejede mi Internet, co mám dělat?
Při zřízení přípojky byla zaregistrována MAC adresa Vašeho routeru nebo MAC adresa síťové karty Vašeho počítače. Změna routeru nebo síťové karty znamená i změnu MAC adresy, a to má za následek odepření přístupu k Internetu. V tomto případě je Vám zobrazována informativní stránka o omezení přístupu k Internetu. K registraci nové MAC adresy použijte detekční test (jen ze sítě ADA-NET). Po provedení testu je NUTNÉ kontaktovat servisní podporu ADA-NET. Provedením testu nedojde k automatickému povolení nové MAC adresy, změnu musíme validovat. Při emailové nebo telefonické komunikaci nezapomeňte uvést jméno, na které je přípojka zřízena.

Mám opravdu veřejnou IP adresu?
Ano, každý náš zákazník ma přidělenu veřejnou IP adresu přes DHCP přímo na WAN rozhraní routeru nebo síťovou kartu svého počítače (v případě, že nemá router). Z bezpečnostních důvodů je naše vnitřní síť chráněna firewallem, abychom zamezili případnému napadení útočníky z Internetu. Proto standardně není povolen přístup z vnější sítě na routery/počítače/IP adresy našich zákazníků. Pokud potřebujete přístup z vnější sítě (při hraní her, P2P, ...) kontaktujte nás na emailu admin(at)ada-net.cz, obratem Vám přístup z vnější sítě (porty vyšší než 1024) povolíme.

DOMŮ  ::   O NÁS  ::   SLUŽBY  ::   PODPORA  ::   KONTAKTY  ::   PŘIHLÁŠENÍ  ::   FÓRUM  ::   WEBMAIL
Službu IPTV neposkytuje naše společnost, poskytovatelem je společnost sledovanitv.cz s.r.o., se sídlem U vodárny 3032/2a, 616 00 Brno, IČ: 1607910.
ABLE agency, s.r.o. © 2002-2007. Všechna práva vyhrazena.